تبلیغات
عوارض ناشی از خودارضایی - خودارضایی عوارض آن


Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :شاهین
تاریخ:پنجشنبه 18 خرداد 1391-04:03 ب.ظ

خودارضایی عوارض آن

مقدمه : خدای مهربان نیازهای مختلفی در وجود تك تك ما قرار داده است. یكی از نیرومندترین نیازهایی كه خدا در وجود انسان قرار داده است. نیاز و میل جنسی است. این نیاز تا قبل از دوران بلوغ و سنین نوجوانی در وجود انسان خاموش است و خیلی مورد توجه قرار نمی‌گیرد، اما رسیدن دوران بلوغ همان و بیداری این اژدهای نیرومند همان. گویی به یكباره تمام وجود نوجوان را فرا می‌گیرد و او را در چنگال خود اسیر می‌كند. 
روان‌شناسان معتقدند بین بلوغ جنسی یك نوجوان و بلوغ روانی و اقتصادی وی چندین سال فاصله است. نوجوان موفق در این فكر است كه چطور می‌تواند این فاصله زمانی را به سلامت طی كند؟
اگر ما یاد بگیریم هر میلی را درست و به موقع ارضا كنیم، توانسته‌ایم گام‌های بلندی را به ستم موفقیت و خوشبختی برداریم، . یكی از راه‌های انحرافی برای ارضای میل جنسی كه برخی از نوجوانان را گرفتار خودش می‌كند، خودارضایی است.

تعریف خودارضایی : خودارضایی یعنی فرد با خودش كاری كند كه منی از او خارج شود و یا به اوج لذت جنسی برسد. گاهی علل این اتفاق بازی كردن با آلت تناسلی است. گاهی تصور كردن صحنه‌های شهوت انگیز، گاهی صحبت درباره مسائل جنسی و ...
خودارضای از نظر اسلام كاری است حرام و از گناهان بزرگ شمرده می‌شود از نظر ادیان الهی تنها راه صحیح ارضای نیاز جنسی، ازدواج است، بنابراین هر راه دیگری برای ارضای آن، نوعی انحراف جنسی تلقی می‌شود. در این كتاب به ریشه‌ها، علل و آسیب‌‌های بروز این رفتار و همچنین روش‌های پیشگیری و درمان آن می‌پردازیم.
 علل خودارضایی: چرا برخی نوجوانان گرفتار خودارضایی می شوند؟
انزوا و تنهایی
خودارضای مرض تنهایی نامیده شده است. این مطلب به خوبی نشان می‌دهد كه تنهایی یكی از زمینه‌های اصلی ابتلای فرد به خودارضایی است. تنهایی یعنی درهم شكستن پیوندهای ارتباطی خودمان با دیگران نوجوانی كه در اتقا خودش، منزل و یا محیط‌های دیگر زمان زیادی را در تنهایی به سرمی‌برد و كسی را نظاره‌گر خود نمی‌بیند، بسیاری از اوقات وسوسه می‌شود و بر اثر دست ورزی با اندامش كم كم لذت‌هایی را تجربه می‌كند وهمین امر باعث ابتلای او به خودارضایی می‌شود. در واقع تنهایی به منزله حصاری است که نوجوان را به دور خودش می‌كشد. معمولا انسان‌ها وقتی در حضور دیگران هستند، حریم‌ها را حفظ می‌كنند و دست به هر كاری نمی‌زنند. ولی در تنهایی به این تصور كه كسی حضور ندارد در حالی كه خدا همیشه و همه‌جا شاهد كارهای ماست، ممكن است كارهایی غیر اخلاقی مرتكب شوند.
دوستان منحرف و ناباب
یكی از ویژگی‌های دوره نوجوانی تأثیر پذیری و الگوگیری از همسالان است. نوجوان به رفاقت و دوستی با همسالان خودش اهمیت فراوانی می‌دهد و از آنها بیش از دیگران تأثیر می‌پذیرد. معمولا اوقات زیادی را با دوستانش سپری می‌كند و به راحتی از آنها رنگ می‌پذیرد. طبیعتا اگر در بین دوستانش افرادی ناباب و منحرف باشند روی او تأثیر می‌گذارند. به طور كلی دوست هر شخصی تأثیری عمیق بر روحیات، افكارو رفتارهای او می‌گذارد. بسیاری از افرادی كه به بیراهه كشیده می‌شوند و مرتكب كارهای خلاف می‌گردند، از دوست بد می‌نالند و علت بدبختی و انحراف خود را رفاقت با رفیقان ناسالم می‌دانند.
پیامبر عزیزمان(ص) می‌فرمایند:
انسان بر دین دوست خود است، پس مواظب باشید كه با چه كسی دوستی می‌كنیم.
البته اثر گذاری دوستان ناباب، تدریجی و آرام است و گاهی اوقات نوجوان خودش هم متوجه انحرافش نمی‌شود، و بعد از مدتی می‌فهمد در چاهی افتاده است كه بیرون آمدن از آن مشكل است. امام علی می‌فرماینأ:
با انسان شرور و بدكار همنشینی و رفاقت نكن، چرا كه شخصیت تو شرارت‌های او را می‌رباید (از او اثر می‌پذیری) بدون آن كه خودت بفهمی.
موارد زیادی اتفاق افتاده است كه نوجوان به علت بی‌دقتی در انتخاب دوستانش و رفاقت با دوستان منحرف، دچار خودارضایی شده است، فرهاد هفده ساله هم چنین نوشته است:
راستش چند سال پیش یكی از دوستان نابابم كه لعنت خدا بر او باد به من می‌گفت: این كار ضرری برای بدن ندارد، او خودش مبتلا به خودارضایی بود و این عمل زشت به من هم سرایت كرد، حالا نمی‌دانم چگونه این عمل را ترك كنم.
عوامل تحریك كننده شهوت
امروزه تهاجم فرهنگی یا بهتر است بگوییم شبیخون فرهنگی همه اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان را در معرض خطری جدی قرار داده است. كتابها و رمان‌های عشقی و جنسی، روزنامه‌ها و مجلات مختلف، عكس‌ها و پوسترهای تحریك كننده (مثل پوسترهای ورزشكاران و هنرپیشه‌های سینما و تلویزیون)، فیلم‌ها و سی‌دی‌های مبتذل، كلیپ‌های صوتی و تصویری تحریك كننده كه به راحتی توسط بلوتوث جابجا می‌شوند و همچنین شبكه‌های ماهواره‌ای و اینترنت در بسیاری از موارد به آسانی در دسترس نوجوان قرار دارند و اخلاق و فرهنگ او را در معرض هجومی ویرانگر قرار می‌دهند. وضعیت نامناسب حجاب در برخی از شهرها و همچنین نبودن حریم در روابط بین دختر و پسرها نیز باعث ایجاد تحریك در نوجوان می‌شود، حتی بر روی كالاهای مختلف تجاری، عكس‌های مبتذل و تحریك‌آمیز جنسی، به گونه‌ای حساب شده به تصویر كشیده شده و نوجوان را به راحتی تحریك می‌كنند. همه این عوامل روح و روان نوجوان را تحت تأثیر قرار داده به طوری كه تصویر مبتذل دائما ذهن او را درگیر می‌كنند و حتی در خواب هم او را راحت نمی‌گذارند. نوجوانی كه در برخورد با این عوامل تحریك كننده مدیریت صحیحی نداشته باشد. به تدریج در مقابل فشارهای ناشی از آنها واكنش را از دست می‌دهد و ممكن است گرفتار خودارضایی شود.
بیكاری و نداشتن برنامه برای اوقات فراغت
منشأ بسیاری از گناهان و انحرافات، بیكاری است. در مورد نوجوان هم، چنین است. گاهی اوقات علت ابتلای نوجوان به خودارضایی نداشتن برنامه برای اوقات فراغتش می‌باشد. نوجوانی كه بی‌برنامه‌است و اوقات بیكاری‌اش به بطالت می‌گذرد، معمولا ذهنش مورد هجوم افكار مختلف قرار می‌گیرد. هر فكری ذهن او را به سمت خودش می‌كشاند و نوجوان بیكار هم بسیاری از اوقات برای پركردن وقتش، ممكن است تسلیم وسوسه‌های شیطان شود و به گناه آلوده گردد.  برای ریشه كن كردن یك گناه، عاقلانه این است كه علتش را از بین ببریم.
چشم چرانی
امام علی(ع) می‌فرمایند:
دل انسان كتاب دیدگان اوست
یعنی هر آن چه چشم ببیند بر صفحه دل نوشته می‌شود. در واقع چشم انسان دروازه ورود تصورات و اندیشه‌ها به ذهن اوست. چشم چرانی و نگاه به نامحرم بسیاری از اوقات در یك لحظه اتفاق می‌افتد، ولی اثرات زیانباری بر فكر و ذهن نوجوان می‌گذارد كه ممكن است تا مدت‌ها ادامه یابد. امام صادق(ع) در مورد نگاه به نامحرم چنین می‌فرمایند:
نگاه به نامحرم تیری مسموم از تیرهای شیطان است (كه بر روح و قلب انسان می‌نشیند و آن را زهر آلود می‌كند) و چه بسا نگاهی كوتاه كه حسرتی طولانی بر جا می‌گذارد.
گرفتاری بسیاری از نوجوانان به خودارضایی به این علت بوده كه مراقب نگاهشان نبوده‌اند و به هر منظره‌ای نگاه كرده‌اند. قدرت تخیل نوجوان بسیار بالاست، نگاه حرام و چشم چرانی هم مواد اولیه لازم را برای آن فراهم می‌كند. اگر نوجوان نگاهش را كنترل نكند و به هر منظره‌ای چشم بدوزد، تصویرهایی كه می‌بیند در ذهنش باقی می‌ماند، و زمانی كه در تنهایی به سر می‌برد، قوه تخیلش به كار می‌افتد و دائم به این تصاویر فكر می‌كند و برای این كه از فشار تحریك این تصاویر رها شود، دست به خودارضایی می‌زند. امام صادق(ع) می‌فرمایند:
نگاه حرام به نامحرم، تخم شهوت را در قلب می‌كارد....
دوستی با جنس مخالف
دوستی و رابطه با جنس مخالف، یكی از انحرافات اخلاقی است كه امروزه دامنگیر برخی از نوجوانان شده است. منظور ما از رابطه در این جا، هر نوع ارتباطی بین دختر و پسر نامحرم است كه به تحریك شهوت در آنها منجر شود. حال چه ارتباط حضوری باشد، چه تلفنی، چه از طریق نامه، چه چت كردن و یا.... ارتباط و دوستی دختر و پسر كه معمولا با تبادل عواطف و احساسات همراه است، باعث تشدید شهوت در دوطرف می شود. وقتی دختر و پس از یكدیگر جدا می‌شوند، آتش این شهوت شعله‌ورتر می‌گردد و به علت افكار تحریك‌كننده‌ای كه ذهن آنها را پركرده است، ممكن است دست به خودارضایی بزنند.
اضطراب و نگرانی
دوره نوجوانی با اضطراب‌های مختلفی همراه است. اضطراب از آینده، ازدواج، شغل، ادامه تحصیلات، نگرانی از سلامت جسمی و روانی و... موضوع‌هایی هستند كه نوجوان را در فشار قرار می‌دهند. در موارد بسیاری دیده شده است نوجوانی كه نتوانسته علت واقعی تشویش و نگرانی‌اش را شناسایی و برطرف كند به گمان رسیدن به آرامش دست به دامان خودارضایی می‌شود این كار ممكن است آرامشی نسبی و موقت در او ایجاد كند. ولی پس از مدت كوتاهی فكر عواقب و ضررهای خودارضایی و یا احساس گناهی كه از انجام این كار به او دست داده، دوباره او را دچار اضطراب نگرانی كرده، برای رفع این اضطراب دوباره دست به این عمل می‌زند. و به همین صورت ممكن است بارها این كار را تكرار كند،
بلوغ زودرس
همانطور كه قبلا هم اشاره كردیم، معمولا بین بلوغ جنسی و بلوغ روانی و اقتصادی یك نوجوان فاصله‌ای چند ساله وجود دارد. نوجوان در این فاصله فشارهای زیادی را تحمل می‌كند و دوران حساسی را می‌گذراند. حال اگر فرض كنیم نوجوانی زودتر از معمول به بلوغ برسد(بلوغ زودرس) این مشكل در مورد او بیشتر می‌شود. البته واكنش دختران و پسران نوجوان به بلوغ زودرس یكسان نیست. معمولا دختران نوجوان از بلوغ زودرس احساس ناراحتی می‌كنند و سعی می‌كنند تا جایی كه امكان دارد این موضوع را از دیگران مخفی نگه دارند، در حالی كه پسران نوجوان از بلوغ زودرس استقبال نموده، با نوعی غرور و شعف در مورد آن صحبت می‌كنند.
بدیهی است نوجوانانی كه زودتر به بلوغ می‌رسند، مشكلات بیشتری دارند، چرا كه باید فاصله زمانی طولانی‌تری را طی كنند تا در زمان مناسب بتوانند با ازدواج غریزه جنسی‌شان را به طرز صحیحی ارضا كنند و همین فاصله زیاد، ممكن است زمینه ساز ابتلا به خودارضایی شود.
لباس نامناسب
استفاده از لباس‌های نامناسب یكی دیگر از عوامل زمینه ساز خودارضایی است. لباس‌های تنگ و چسبان به ویژه در ابتدای بلوغ باعث افزایش جریان خون در ناحیه كمر و لگن خاصره شده، افزایش جریان خون در این نواحی باعث تحریك آلت تناسبی و افزایش تمایلات شهوانی در نوجوان می‌شود. همچنین لباس‌های زیر بسیار نرم و یا بسیار زبر باعث تحریك میل جنسی می‌شوند. تحریك تمایلات جنسی نیز زمینه ساز ابتلای نوجوان به خودارضایی می‌شود.
اطلاعات نادرست و مفید پنداشتن خودارضایی
بسیاری از نوجوانان به دلیل اطلاعات كمشان در مورد مسائل جنسی سعی می‌كنند از هر راهی كه امكان دارد اطلاعاتی در این زمینه به دست آورند. از طریق دوستان، بزرگترها، كتاب‌ها و سایت‌های مختلف و.... بسیاری از اطلاعاتی هم كه به دست می‌آورند غلط است و هیچ مبنای علمی‌ای ندارد. چه بسا در خلال اطلاعاتی كه به دست می‌آورند به این نتیجه نادرست برسند كه خودارضایی نه تنها ضرر ندارد بلكه برای بدن مفید هم هست و باعث آرامش فرد می‌شود. همین امر ممكن است زمینه ساز ابتلای نوجوان به خودارضایی گردد.
 آسیب‌ها و عوارض خودارضایی
 خودارضایی هم از نظر شرعی گناه محسوب می‌شود و ضررهای معنوی به همراه دارد و هم پیامدهای روانی ـ جسمانی نامطلوبی دارد. در این قسمت آسیب‌ها و عوارض خودارضایی در چهار جنبه بررسی شده است:
آسیب‌های جسمانی
برای بیان آسیب‌های جسمی خودارضایی از مقاله دكتر قدوسی زاده بهره گرفته‌ایم این‌ها عوارضی است كه پزشكان غربی كه گاهی اوقاع حتی توصیه به خودارضایی هم می‌كنند خودشان به آن اعتراف كرده‌اند و در مورد آنها تحقیق به عمل آورده‌اند.
آسیب‌های جسمانی به سه مرحله تقسیم شده است.
مرحله مشكل‌ساز: در افرادی كه مدتی است گرفتار خودارضایی شده‌اند زودرس‌ترین عوارض ناشی از این عمل عبارت است از:
الف: خستگی و كوفتگی
ب: نداشتن تمركز حواس
ج: ضعف حافظه
مرحله گرفتاری شدید.
بروز علائم زیر در فرد گفتار، نشان دهنده آن است كه شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و در نتیجه عوارض شدید‌تری ظاهر شده است:
الف: تغییرات سریع خلقی
ب: حساسیت بیش از حد و زودرنجی
ج: كمر درد
د: نازك شدن موها
هـ : ناتوانی جنسی در جوانی
و: بدخوابی
مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد: موارد زیر نشان‌دهنده حالت اعتیاد فرد به این كار است:
الف: ریزش شدید موها
ب: تار شدن دید چشم‌ها
ج: وزوز گوش
د: انزال زودرس و غیر ارادی و یا خروج منی به صورت قطره قطره
هـ: درد كشاله ران و ناحیه تناسلی
و: درد در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه.
بد نیست در این جا به نحوه پیدایش برخی از این عوارض اشاره‌ای داشته باشیم:
1ـ خستگی و كوفتگی: انقباض شدید و یك مرتبه تمام عضلات بدن در جریان انزال (ارگاسم یا اوج لذت جنسی) باعث مصرف سریع مواد غذایی ذخیره شده در عضلات و به طور عمده كاهش گلیكوژن می‌شود. خستگی عضلانی تقریبا با سرعت تهی شدن عضلات از گلیكوژن رابطهمستقیم دارد و هر چه این سرعت بیشتر باشد، خستگی بیشتر است. در خودارضایی به علت انقباش‌های مكرر عضلات بدن ذخایر گلیكوژن آنها به سرعت تمام می‌شود و خستگی و كوفتگی همیشگی از عوارض طبیعی آن است.
2ـ ریزش مو: خودارضایی به تدریج با تغییرات هورمونی و شیمیایی كه در بدن ایجاد می‌كند، باعث افزایش تبدیل هورمون جنسی مردانه یعنی تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون می شود كه عواقب بالا بودن این ماده در خون، ریزش موها و تاسی سر و بزرگ شدن غده پروستات و عوارض ناشی از آن در پیری است.
3ـ خودارضایی مكرر باعث تحریك بیش از حد سیستم عصبی پاراسمپاتیك و افزایش تخلیه استیل كولین از انتهای این رشته‌ها در مغز می‌گردد و این خود باعث پاره‌ای از عوارض جسمانی و روانی چون حواس پرتی، ضعف حافظه، عدم تمركز حواس، سیاهی رفتن چشم و در نهایت تاری دید می‌شود. تمام این علامت‌ها ناشی از به هم خوردن تعادل میزان مواد شیمیایی موجود در مغز است كه وظیفه این مواد رد و بدل شدن بین سلول‌های عصوبی و انتقال پیام‌های مختلف است.
برخی نیز بر این عقیده‌اند كه علت بروز اختلالات مغزی (مانند حواس پرتی، نداشتن تمركز حواس و كاهش حافظه) ناشی از ظرفیت عظیمی از انرژی بدن است كه در هر بار انزال، تخلیه شده، هدر می‌رود زیرا مایع منی حاوی مقدار بسیار زیادی DNA ، RNA ، آنزیم‌ها پروتئین‌ها، مواد قندی، لسیتین، كلسیم، فسفر، نمك‌های بیولوژیك، تستوسترون و ... است. این ذخایر عظیم انرژی كه باید در بدن برای رشد و تقویت بخش‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد، بیهوده و به طور مكرر از بدن خارج می‌شود و هدر رفتن هر كدام عوارضی را به دنبال می‌آورد. برای مثال از آن جا كه سلول‌های خونی و پلاكت‌ها در مغز استخوان تولید می‌شوند و به تكامل نهایی می‌رسند و برای تولید آنها نیز انرژی بسیار زیادی مورد نیاز است، در افراد گرفتار خودارضایی تكامل مغز استخوان و در نتیجه تولید سلول‌های خونی با مشكل مواجه شده و منشأ كم خونی، ضعف و خستگی در این افراد می‌شود. همچنین دفع فسفر و لیستین بیش از حد از طریق انزال‌های مكرر باعث كاهش ذخایر این مواد كه موا دحیاتی برای سلامتی سلول‌های عصبی هستند، می‌شود و در نتیجه اختلال عملكرد سیستم عصبی، مانند حواس‌پرتی، از بین رفتن تمركز حواس و.... بروز خواهد كرد.
آسیب‌های روحی ـ روانی
استرس و اضطراب، منزوی شدن و گوشه‌گیری، افسردگی، بی‌نشاطی و لذت نبردن از زندگی، تنفر از خود، تبدیل شدن این كار به یك عادت، بداخلاقی و تندخویی‌، زودرنجی، ضعف اراده، احساس حقارت، كاهش اعتماد به نفس، احساس گناه و عذاب وجدان از جمله آسیب‌های روحی‌ ـ روانی خودارضایی ه شمار می‌آیند. شرح تعدادی از این‌ها در مباحث گذشته بیان شد.
آسیب‌های اجتماعی
ناسازگاری خانوادگی، بی‌میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانی در ارتباط با همسر در آینده، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزت نفس، پاكی، شرافت و جایگاه اجتماعی، دیر ازدواج كردن و لذت نبردن از زندگی مشترك، برخی از آسیب‌های اجتماعی ناشی از خودارضایی محسوب می‌شوند.
آسیب معنوی
هیچ یك از آسیب‌های پیش گفته، به اهمیت آسیب معنوی نیست، خودارضایی از نظر دین یكی از گناهان كبیره است. با هر گناهی كه انسان انجام می‌دهد، زنگاری بر دلش نقش می‌بندد. زنگار همان چیزی است كه روی فلزات و اشیاء قیمتی می‌نشیند و معمولا نشانه پوسیدن و از بین رفتن شفافیت درخشنگی آن و در نهایت ضایع شدن و از بین رفتن آن است. در سخنانی كه از امامان معصوم به ما رسیده است قلب و روح انسان به صفحه‌ای سفید و نورانی تشبیه شده است كه هر گناهی انسان مرتكب می‌شود همانند نقطه سیاه بر این صفحه سفید نقش می‌بندد. اگر شخص پشیمان شد و توبه كرد آن سیاهی برطرف می‌شود اما اگر همچنان به گناهش ادامه داد، نقاط سیاه زیاد و زیادتر می‌شوند و در نهایت تمام قلبش را فرا می‌گیرند و اگر چنین شد دیگر امیدی به بازگشت آن فرد نیست. خودارضایی بسیاری از اوقات برای نوجوان به صورت عادت در می‌آید و روز به روز باعث دورتر شدن وی از خدا می‌شود و همانند زنگاری قلب و روح او را تیره می‌سازد.
در روایات ما نسبت به خودارضایی هشدارهای لازم داده و بر زشتی آن تأكید شده است. پیامبر عزیزمان در این باره می‌فرمایند:
كسی كه خودارضایی می‌كند مورد لعنت و نفرین است.
در روایات دیگری آمده است كه در روز قیامت خدا با چنین شخصی سخن نمی‌گوید و این نشانه خشم و غضب الهی است.
افراد مبتلا چه می‌گویند؟
گزارش‌های افرادی كه مبتلا به خودارضایی هستند، یكی از راه‌های مطمئنی است كه به وسیله آن می‌توان به آسیب‌ها و عوارض این عمل پی برد. در این ا به نتایج تحقیقی كه حاصل بررسی حدود هزار نامه رسیده از نوجوانان و جوانان كشورمان است، اشاره‌ای می‌كنی. در نامه‌های بررسی شده موارد زیر به عنوان آسیب‌های ناشی از خودارضایی ذكر شده‌اند:
گود شدن چشم وسیاهی دور آن
مشكلات بینایی مثل سیاهی رفتن چشم، ضعف بینایی و...
وزوز گوش
كم پشت شدن، نازك شدن، ریزش موها
درد در ناحیه اندام تناسلی و كمر
ضعف میل جنسی
انزال زودرس
خروج غیر ارادی منی
آمدن منی به صورت قطره قطره بعد از ادرار
قوز كمر
لاغری و ضعف قوای جسمانی
خستگی، كوفتگی، سستی و كرختی
اختلالات خواب (بی‌خوابی، بدخوابی.
مشكل در دفع ادرار و تكرر ادرار
لرزش دست و پا و لرزش سر
كم خونی
رنگ پریدگی
درد مفاصل پا
‌بی‌نظمی در عادت ماهیانه
احساس ناامیدی در زندگی
فكر خودكشی
وسواس در طهارت
ضعیف شدن اراده
ضعف اعصاب
بی‌علاقگی به درس
عدم تمركز حواس هنگام درس خواندن و مطالعه
افت تحصیلی
استرس و اضطراب
بدرفتاری و پرخاشگری با دیگران
افسردگی و گوشه گیری
بی‌علاقگی به عبادات
راه‌یافتن افكار پلید به ذهن
زودرنجی و عصبی شدن
لذن بردن از زندگی زناشویی
ضعف حافظه و حواس پرتی و فراموشی
تبدیل شدن این عمل به یك عادت و ....
موارد دیگری هم در این نامه‌ها ذكر شده است كه به علت رعایت اختصار از ذكر آنها صرف نظر می‌كنیم .
بد نیست در این جا برخی از دست نوشته‌های افراد گرفتار خودارضایی را بیاوریم:
نسبت به نوجوانان هم سن و سال خودم قوی‌تر و قدرتمندتر بودم، ولی اكنون بسیار ضعیف شده‌ام و قوای جسمانی خودم را از دست داده‌ام، همیشه احساس خستگی و كسلی می‌كنم.
گرفتار استمناء بودم و با نصایح شما ترك كردم ولی با عوارض آن درگیرم. ازدواج كردم و بر اثر ناتوانی جنسی طلاق دادم و الان من ماندم و یك دنیا حسرت و پشیمانی.
پسری 23 ساله هستم، فارغ التحصیل مكانیك. هزاران بار استمنا كردم و به همه چیز شباهت می‌دهم غیر از آدم... از همه چیز بدم می‌آید. دیوانه محض هستم و به انواع امراض مبتلا هستم. برای نجس نشدن لباس‌هایم باید همیشه كیسه فریزر به خودم ببندم. همیشه جنب هستم.... بدنم لاغر و ضعیف و رنگ پریده شده... از هر چیزی می‌ترسم، امید، آینده و آرزو برایم بی‌معنی است.....
من پسری هجده ساله از تهران هستم... از سیزده سالگی تا حالا به عادت زشت خودارضایی مشغولم... قبلا این كار رو زیاد، البته نه در حد وحشتناك، انجام می‌دادم... به هر حال این رفتار باعث تأثیر در چهره من شده است. سیاهی زیر چشم، گود رفتن چشم، جوش....
من از سال اول راهنمایی با این عمل زشت آشنا شدم. این كاش هیچ وقت اون روز شوم نمی‌آمد. در هر حال من اصلا نمی‌دونستم كه این عمل چی هست و چه بلاهایی سر انسان می‌آورد. البته احساس بدی داشتم، اما فكر نمی‌كردم به این جا برسه. در هر حال سه سال راهنمایی را به همین منوال گذراند. در سال دوم دبیرستان بود كه متوجه شدم اسم این عمل شوم استمناست و از عوارضش آگاهی پیدا كردم و فهمیدم كه گناه بزرگی است. اما متأسفانه من در طول این چهار سال خیلی به این عمل وابسته شده بود. و فاجعه بزرگتری كه در همین زمان اتفاق افتاد آشنایی من با دانشگاه و سایت كامپیوتر آن و كافی‌نت بود. این آشنایی‌ها همه چیز را از من گرفت. بله همه چیز را از من گرفت. چرا؟ الان عرض می‌كنم. من بعد از آشنایی با سایت‌های مستهجن در كافی‌نت، برای تأمین شهوترانی‌ام به پول نیاز داشتم. از این رو برای تأمین این پول نقشه كشیدم و از دانشجویان دانشگاهی كه اصلا حق ورود به آن را نداشتم پول می‌دزدیدم.این دزدی‌های من از دوم دبیرستان آغاز شد و تا سه سال بعد هم ادامه داشت. من كه در طول دوران اول و دوم دبیرستان یك دانش آموز ممتاز بودم به حیوانی وحشی تبدیل شده بودم كه تمام مرز‌های اخلاقی را در هم شكسته بود. من بسیاری از كلاس‌های دوره پیش‌دانشگاهی‌ام را رها می‌كردم و به دانشگاه می‌رفتم و با دزدی از آنها به كافی‌نت‌ها می‌رفتم و تمام وقت‌ عكس‌ها و فیلم‌ها و نوشته‌های مستهجن را تماشا می‌كردم. درس هم كه معلوم است اصلا نمی‌خوندم. حتی برای رفتن به كافی‌نت‌ها از مادرم هم پول برمی‌داشتم. مادرم پیر است و همیشه می‌دید كه پول‌هایش كم است و فكر می‌كرد جایی جا گذاشته است. حالا دیدید وقتی می‌گویم من شهوتران‌ترین آدم روی زمینم یعنی چه؟ این نفس اماره چنان اراده مرا ضعیف كرد كه دیگر نمی‌توانستم جلویش را بگیرم و چه چیزی برای یك انسان بدتر ازاین كه اراده‌اش را از او بگیرند، چرا كه اگر انسانی اراده‌اش را از دست بدهد همه چیزش را از دست داده است. ولی اگر همه چیز به جز اراده را از انسانی بگیرند او همه چیز خواهد داشت. من در طول این مدت هزاران بار توبه كردم و هزاران بار نیز توبه شكنی كردم. بیشترین مدتی كه توانستم جلو خودم را بگیرم دو ماه بود. اما دوباره شروع كردم. من با تسلیم شدن در برابر این لذت زودگذر همه چیزم را از دست داده ود. من در یك خانواده مذهبی بزرگ شده‌ام و به همین دلیل بعد از انجام این عمل زشت خیلی خیلی از خودم بدم می‌آمد، به قدری كه دلم می‌خواست هیچ وقت به دنیا نمی‌آمدم و یا دست ه خودكشی بزنم. ولی از خودكشی هم می‌ترسم چون می‌دانم آتش جهنم انتظارم را می‌كشد. البته در این راه همیشه لطف خداوند با من بود، چون غیر از این بود خودم می‌دانم كه وضع بدتر ازاین می‌شد. یكی از لطف‌های بارز خداوند به من این بود كه در طی یكی از این دزدی‌ها لو رفتم و دستگیر شدم و نزدیك بود آبرویم نیز برود اما به لطف خداوند این اتفاق نیفتاد من من از آن به بعد دست از دزدی به طول كامل كشیدم. هر چند می‌خواستم استمنا را نیز ترك كنم اما فقط دو هفته دوام آوردم. بعد از آن موضوع خیلی سعی كردم آدم شوم اما همیشه آن عكس‌ها و فیلم‌هایی كه دیده بودم روی من تأثیر می‌گذاشت و من دوباره این عمل شنیع را انجام می‌دادم. این عمل زشت دینم، ایمانم، تقوایم، حیایم، امام زمانم، خدایم و خلاصه همه چیزم را از من گرفت. من كه اینقدر دوست داشتم انسان خوبی باشم و این قدر به امام زمان(عج) علاقه داشتم تبدیل شده بودم به موجودی پست‌تر از حیوان. بعد از پیش دانشگاهی كنكور دادم كه خوب معلوم است قبول نمی‌شدم. سال بعد هم همینطور، چون به جای خواندن درس به شهوترانی پرداخته بودم. بعد از دو سال كنكور دادن دیگر واقعا از دست خودم عصبانی شده بودم. بنابراین تصمیم گرفتم دیگر درس بخوانم. بنابارین قشنگ درس خواندم . اما باز هم به عمل شنیعم ادامه می‌دادم. بالاخره كنكور را دادم و در رشته .... قبول شدم. الان ترم اولم. اما هنوز دست از عمل زشتم برنداشته‌ام و حتی این كار را بیشتر انجام می‌دهم. چرا؟‌ چون در این محیط با دانشجویانی برخورد كرده‌ام كه خوب درس می‌خوانند و من چون درست درس نمی‌خوانم از آنها عقب می‌افتم و نمرات من بسیار كم می‌شود. این رقابت شدید فشار روانی عظیمی بر منی وارد می‌كند و باعث می‌شود برای اینكه من بتوانم از این فشار دور شوم به این عمل روی می‌آورد. از طرف دیگر در محیط دانشگاه دخترها هم حضور دارند كه باعث فشار بیشتری به من می‌شود. علاوه بر این دسترسی آسان به اینترنت و دوری از نظارت مادرم هم این عمل را تشدید می‌كند. به طوری كه تعداد دفعاتی كه من این عمل را انجام می‌دهم از یك بار در هفته به دو سه بار در هفته كشیده است. خیلی خیلی خیلی خسته‌ام. دلم می‌خواد فریاد بزنم، آن قدر بلند كه تمام قلبم ویران شود و من دوباره آن را بسازم. این بار زیبا، اما افسوس كه این قلب خیلی سیاه شده است. یعنی خیلی یساهش كرده‌ام. البته در این مدت من خیلی به درگاه خدا دعا می‌كردم كه مرا از این گناه زشت نجات دهد. اما گناهانم و قلب سیاهم مانع از اجابت دعایم می‌شد... به خدا قسم من دلم می‌خواهد بنده خوب خدا باشم. ولی این نفس بدجوری منو به زمین زد. برام دعا كنید. چون من خودم هیچ آبرویی پیش خدا ندارم. ولی به رحمت و كرمش امید دارم و ملتمسانه از او می‌خوام كه مرا ببخشد.
بنده جوانی هجده ساله‌ام كه سال گذشته رایانه‌ای خریدم و تنها در اتاقم با باز كردن سایت‌های مستهجن و دیدن آنها استمنا می‌كردم و این كار را برای خودم تفریحی می‌دانستم و نمی‌دانستم كه چه مضراتی دارد و مرا دچار چه مشكلاتی می‌كند. من قبل از عادت به استمنا فرد باهوش و با استعدادی بودم و دانش آموز ممتاز كلاسمان بودم، ولی به یكباره به فردی حواس پرت، كم استعداد و تنبل تبدیل شدم و تمام شبانه روز احساس خستگی می‌كنم واز زندگی لذت نمی‌برم و هیچگونه نشاطی در من دیده نمی‌شود و دچار روزمرگی شده‌ام و عزت و شرافتم را از دست داده‌ام و امیدی به آینده ندارم و احساس گناه می‌كنم. من امسال كنكور دارم. كنكوری كه سرنوشت دانش آموز را رقم می‌زند. ولی اصلا نمی‌توانم درس بخوانم. تمام افراد خانواده‌ام و فامیل و آشنایان از من انتظار دارند كه در كنكور رتبه خیلی خوبی كسب كنم، ولی آنها نمی‌دانند كه چه مشكلی پیدا كرده‌ام. من مثل.... از كاری كه كرده‌ام پشیمان هستم. الان مشكلاتی كه دارم عبارتند از: خستگی و كوفتگی دائم، حواس پرتی (تمام ذهنم پرشده از افكار وسواسی شدید)، ضعف حافظه، تاری دید، كمردرد و ... تازه این مشكلات، مشكلات جسمانی هستند و من از لحاظ روحی و روانی نیز دچار عدم اعتماد به نفس و افسردگی شدیدی شده‌ام و هیچگونه از نشانه‌های جوانی در من دیده نمی‌شود و حتی فكر می‌كنم از یك فرد معتاد نیز بدتر شده‌ام....
چند نكته
كسانی كه مبتلا به خودارضایی هستند، ممكن است گرفتار تمام آسیب‌های بالا نشوند. ولی به تناسب مدت زمان ابتلایشان و همچنین میزان دفعاتی كه این كار را انجام می‌دهند، مشكلاتی گریبانگیرشان خواهد شد.
ممكن است كسی بگوید عوارض و آسیب‌هایی كه ذكر شده مربوط یه كسانی است كه شدیدا به این مشكل دچار هستند، ولی اگر كسی این كار را در حد كم و معقول انجام دهد ضرری به او نمی‌رسد. در پاسخ به چنین افرادی باید گفت حتی اگر این حرف درست باشد وخودارضایی در حد محدود ضرری به دنبال نداشته باشد، ولی اعتراف بسیاری از مبتلایان نشان می‌دهد. معمولا افرادی كه گرفتار این مشكل می‌شوند، به تدریج به آن عادت كرده، تعداد دفعات انجام این كار روز به روز بیشتر می‌گردد. در واقع نسبت به این عمل حالت اعتیاد پیدا می‌كنند و ترك آن برایشان بسیار مشكل می‌شود وقتی هم به آن معتاد شوند قطعا آسیب‌ها و عوارض به سراغشان خواهد آمد و آنها را گرفتار خواهد نمود. همانطور كه سیگار كشیدن و یا استفاده از قرس‌های روان گردان حتی برای یكبار هم خطرناك است، چون لذتی كه فرد هنگام مصرف آنها می‌برد و آرامش كاذبی كه به او دست می‌دهد، او را به سم مصرف دوباره می‌كشاند و زمانی به خودش می‌آید كه به آنها معتاد شده است. یكی از متخصصین در این باره می‌گوید: استمناء توام با ارضای كامل جنسی نیست و در صورت تكرار در دفعات بعدی به صورت یك عادت كامل، مركب از عادت روانی و عضوی در می‌آید كه در این صورت شخص مبتلا حتی به طور غیر اردادی آن را ادامه می‌دهد و حتی گاه افزایش خواهد داد و به همان نسبت ضررهای آن بیشتر خواهد شد. پس عاقلانه این است كه از اول گرد آن نرویم و حتی یك بار هم تجربه‌اش نكنیم. احسان چنین می‌گوید: من یه جوون هجده ساله هستم كه از سن سیزده چهارده سالگی این عمل رو انجام می‌دم من از این عمل متنفرم ولی الان یك ساله بدجور بهش اعتیاد دارم اصلا انگار ناخوداگاه این كار رو انجام می‌دم. شده واسم یه كار حتمی مثل آب خوردن و دستشویی كردن كه آدم خود به خود و اتوماتیك انجامش می‌ده. مغزم بهش عادت كرده. اصلا انگار اگه یه روز این كار رو انجام ندم مغزم به نورون‌های عصبیم دستور خوابیدن نمی‌ده. دارم دیوونه می‌شم همه چیم افت كرده .... به دادم برسید.
برخی از نوجوانان ممكن است تصور كنند كه عمل خودارضایی چون همراه با دفع شهوت است موجب آرامش می‌گردد این هم از تصورات اشتبهای است كه برخی از كتاب‌ها و سایت‌های غیر علمی آن را ترویج می‌كنند و متأسفانه برخی از افراد هم فریب می‌خورند. اما باید گفت، چنین نیست، زیرا خودارضایی اگر موقتا هم باعث آرامش فرد شود، آرامشی كاذب ایجاد می‌كند و پیامدهای ناگوار آن، جایی برای خوشی موقت و لذت زودگذر ناشی از خودارضایی باقی نمی‌گذارد. درست مثل معتادی كه مصرف مواد را برای احساس لحظه سرخوشی ولذت به قیمت گزافی تكرار می‌كند و در برابر آن چیزهای ارزشمندی را از دست می‌دهد. آرامش واقعی هنگامی به دست می‌آید كه غریزه جنسی از راه صحیح خودش ارضا گردد. خودارضایی كه نوعی انحراف در ارضای میل جنسی است و آسیب‌های زیادی مثل اضطراب و استرس به همراه دارد. چگونه می‌تواند باعث آرامش گردد؟
ممكن است برای نوجوانی كه هنوز آلوده به خودارضایی نشده است این سوال ایجاد شود كه حالا من اگر خودارضایی نكنم و دست از این لذت بردارم چه فایده‌هایی دارد؟ در جواب این سوال می‌توان گفت مبتلا نشدن به خودارضایی اگر هیچ فایده‌ای غیر از درامان ماندن از آسیب‌های ذكر شده نداشته باشد، می‌ارزد كه نوجوان كمر همت ببندد و با اراده‌ای قوی خودش را از افتادن در این گرداب حفظ كند. علاوه بر این عفت‌گرایی و پاكدامنی به انسان كمك می‌كند تا با فكری آرام و متمركز برنامه‌هایی را كه برای آینده خودش ریخته عملی كند، در حالی كه فرد مبتلا به خودارضایی از نظر فكری دائما به موضوعات جنسی می‌اندیشد و ذهنش با آنها درگیر است و این امر مانع تفكر آزاد می‌شود و لذا خودارضایی از عوامل ركود فكری محسوب می‌شود. بی‌علاقه گی به درس و تحصیل، عدم تمركز در هنگام مطالعه و افت تحصیلی نمونه‌ای از آسیب‌هایی است كه در برخی از نامه‌های نوجوانان هم به آنها اشاره شد. به روایات و احادیث هم كه مراجعه می‌كنیم برای عفت گرایی و پاكدامنی فوائدی را برشمرده‌اند. مثلا امام علی (ع) می‌فرمایند:
عفاف و پاكدامنی برترین عبادت است
یكی از زیباترین فرازهایی كه در نهج البلاغه آمده این جمله دلنشین است:
مجاهدی كه در راه خدا به شهادت رسیده است، پاداشش بیشتر از كسی نیست كه قدرت بر گناه دارد، ولی عفاف می‌ورزد (و دامنش را به گناه آلوده نمی‌كند). نزدیك است كه انسان پاكدامن فرشته‌ای از فرشته‌ها باشد.
انسانی كه در مقابل وسوسه‌های شیطانی ایستادگی می‌كند، در واقع به جنگ با نفسش رفته است و جهاد با نفس اماره از جنگیدن در میدان نبرد ظاهری بسی مشكل‌تر و سخت‌تر است. همین پاكدامنی و آلوده نشدن به گناه بود كه یوسف چاه نشین را به اوج رساند و او را عزیز مصر و مهم‌تر از آن، محبوب خدا گردانید. شاید با خود بگویید كه یوسف پیامبر كجا و من كجا؟ اما این موارد در بین افراد عادی هم بسیار مشاهده شده است. در این صفحات مجال این نیست كه به آن‌ها بپردازیم. فقط برای نمونه به جریان یكی از این قهرمانان واقعی كه در عصر خودمان می‌زیست، اشاره می‌كنیم:
امیر نوجوانی خوش سیما بود و در خانواده‌ای بسیار ثروتمند و مرفه زندگی می‌كرد. پدر و مادرش هردو پزشك بودند. از آنجا كه افكرا غربی داشتند به ارزش‌ها و دستورهای دینی چندان پایبند نبودند. آنها صبح زود از خانه بیرون می‌رفتند و فقط آخر شب، برای استراحت به خانه برمی‌گشتند و برای اینكه امیر احساس تنهایی نكند،‌دختر‌ خاله‌اش را كه همسن امیر بود به فرزند خواندگی پذیرفته بوند و به خانه خودشان آورده بودند، از همان زمان بود كه آرامش زندگی امیر به هم خورد، چون دختر خاله‌اش همانند زلیخا، همواره خودش را به امیر عرضه می‌داشت و درخواست عمل نامشروع می‌كرد ولی امیر یوسف‌وار، عفت می‌ورزید و با كمك گرفتن از خدا در مقابل وسوسه‌های او مقاومت می‌كرد،‌او از وضعیت پیش آمده بسیار نگران بود كه نكند سرانجام تسلیم شود و دامنش به گناه آلوده شود.
امیر در این گیرو دار مبارزه با نفس و شیطان نامه‌ای به مجله زن روز می‌نویسد و از مشاورین آنجا چاره‌ای می‌جوید. اما ین هفته بعد از نوشتن نامه، شخصی به خوابش می‌آید و به او می‌گوید: «امین» برو به دانشگاه اصلی، وقتت را تلف نكن.
بدین ترتیب امیر كه اینك مفتخر به عنوان امین شده بود،‌ عازم جبهه‌های جنگ می‌شود و پیش از رفتن نامه‌ دیگری برای مجله زن روز می‌نویسد، سرانجام چهار روز پس از اعزام به جبهه، در عملیات كربلای چهار در شلمچه، مزد استقامت و پاكدامنی‌اش را می‌گیرد و جام شهادت را سر می‌كشد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


valg af kniv
شنبه 17 آذر 1397 11:26 ب.ظ
A fіxed ƅlаⅾe knife is what you wznt for surѵival.
позика на карту
شنبه 22 اردیبهشت 1397 09:42 ق.ظ
быстрый займ онлайн на
карту украина
кредит без отказа круглосуточно
кредиты на карту круглосуточно
деньги в кредит на карту срочно
кредиты онлайн украина
кредит на карту онлайн украина
микрокредит онлайн срочно
фитнес резинки одесса цена
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 03:44 ب.ظ
фитнес резинка днепр
фитнес лента купить киев
zeliard резинки для фитнеса
эластичные ленты для фитнеса купить
резинки для фитнеса акция
imvu credit hack
سه شنبه 15 اسفند 1396 10:45 ب.ظ
سلام، من فکر می کنم وب سایت شما ممکن است مسائل سازگاری مرورگر را داشته باشد.

وقتی به وبسایت شما نگاه میکنم، به نظر میرسد اما هنگام باز کردن در اینترنت اکسپلورر،
برخی از آنها همپوشانی دارند. من فقط می خواستم سریع به شما بدهم
سر تا اگر از این چشمپوشی کنیم، وبگاهتان بسیار خوب است.
jocuri mario
پنجشنبه 10 اسفند 1396 08:07 ب.ظ
این واقعا جالب است، شما یک وبلاگ نویس بسیار ماهر هستید.

من به فید RSS شما پیوستم و منتظر جستجوی شما هستم
بیشتر از پست عالی شما. همچنین، سایت شما را در شبکه های اجتماعی من به اشتراک گذاشته ام!
heroes never die cheats
چهارشنبه 27 دی 1396 11:51 ب.ظ
من هر بار این صفحه پست صفحه وب را به تمام مخاطبینم ایمیل فرستادم
به این دلیل که اگر بخواهید آن را بعدا بخوانید، لینک های من نیز خواهد بود.
medicare supplemental plans
جمعه 3 آذر 1396 06:55 ب.ظ
چه داده ای از عدم ابهام و حفظ
از آشنایی با ارزش در مورد احساسات غیر منتظره.
std testing cost
چهارشنبه 17 آبان 1396 11:52 ب.ظ
من می دانم که این وب سایت پست های با کیفیت و سایر اطلاعات را فراهم می کند، آیا وب سایت دیگری وجود دارد
که چنین چیزهایی را در کیفیت ارائه می دهد؟
Do compression socks help with Achilles tendonitis?
پنجشنبه 23 شهریور 1396 09:06 ب.ظ
Hmm it appears like your website ate my
first comment (it was super long) so I guess I'll just sum it
up what I wrote and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
I too am an aspiring blog blogger but I'm still new to the whole
thing. Do you have any helpful hints for inexperienced blog writers?

I'd definitely appreciate it.
How do you treat Achilles tendonitis?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 03:55 ق.ظ
Appreciation to my father who stated to me
concerning this webpage, this weblog is truly remarkable.
foot pain
سه شنبه 14 شهریور 1396 07:53 ب.ظ
You ought to be a part of a contest for one of the best
blogs on the internet. I'm going to recommend this website!
Can you increase your height by stretching?
دوشنبه 16 مرداد 1396 10:22 ب.ظ
It's an amazing paragraph designed for all the internet people; they will obtain benefit from it I
am sure.
http://quixotictenant916.unblog.fr
شنبه 14 مرداد 1396 06:00 ب.ظ
I simply couldn't depart your site before suggesting that I actually loved the usual information an individual supply to your visitors?

Is going to be back often to check up on new posts
How do you stretch your Achilles?
شنبه 14 مرداد 1396 11:28 ق.ظ
What's up, just wanted to mention, I liked this post.
It was helpful. Keep on posting!
Kian
دوشنبه 9 مرداد 1396 10:13 ب.ظ
First off I would like to say terrific blog! I had a
quick question which I'd like to ask if you do not mind.
I was interested to find out how you center yourself and clear your mind before writing.
I've had difficulty clearing my mind in getting my thoughts out.
I truly do take pleasure in writing but it just seems like
the first 10 to 15 minutes are generally lost
simply just trying to figure out how to begin.
Any recommendations or hints? Thanks!
Shayna
جمعه 16 تیر 1396 07:48 ب.ظ
Thanks for sharing your thoughts. I truly appreciate your efforts and
I am waiting for your further write ups thanks once again.
home std test kit
یکشنبه 4 تیر 1396 09:28 ب.ظ
ریشه از خود نوشتن در حالی که صدایی دلنشین در آغاز آیا واقعا نشستن خوب با من پس
از برخی از زمان. جایی در سراسر پاراگراف شما قادر به من مؤمن متاسفانه تنها برای while.
من هنوز کردم مشکل خود را با فراز در مفروضات و یک خواهد را سادگی به پر کسانی که
معافیت. در این رویداد شما که می توانید انجام من می مطمئنا بود مجذوب.
std clinic near me
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 05:55 ق.ظ
بسیار قلب از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب در آغاز
آیا نه نشستن کاملا با من پس از برخی از
زمان. جایی درون پاراگراف شما قادر به من مؤمن متاسفانه
تنها برای while. من با این حال کردم مشکل خود را با جهش در مفروضات
و شما خواهد را خوب به کمک پر همه
کسانی معافیت. در صورتی که شما که می توانید انجام من می قطعا تا پایان در گم.
Maricruz
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 06:19 ق.ظ
Wow! Finally I got a webpage from where I be capable of really take valuable facts
concerning my study and knowledge.
فاطمه
شنبه 17 آبان 1393 02:05 ب.ظ
سلام خسته نباشیدمن 29 سالمه ازبچگی خودارضایی میکردم حالاحودچندماهیه احساس میکنم سرم میلرزه دوسه روزه هم احساس میکنم روی چیزی نگاه میکنم اون چیزمیلرزه من ازبچگی استرس داشتم استرس شدیدازدوم دبیرستان هرمریضی رومیبینم فک میکنم اون مرض رودارم یه روزغده لنفاوی تیروییدسرطان معده بناگوش قلب چشم کلیه روده هرروزبه یه جایی گیرمیدم نوبتی بعدپیداکردن یه کیس جدیداون یکی یادم میره حالانوبت مغزم حس میکنم ام اس گرفتم دارم فلج میشم باکوری مطلق توروخداکمکم کنین به هردکتری هم میگم میگه مشکل روحی مدتی هم شکست عشقی خوردم احساس میکنم یه چیزی توسرم تبض داره شب خواب ندارم به خاطرکارم بعضی شبابایدبیداربمونم میترس تومورباام اس داشته باشم میترسم علایم بیشتربشه توروخداکمکم کنین آیاایناعوارض خودارضایی باترکش ازبین میره ممنون میشم راهنمایی کنین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر