تبلیغات
عوارض ناشی از خودارضایی - تعریف منی در مرد و زن و فرق ان با ترشحات دیگر


Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :شاهین
تاریخ:جمعه 12 خرداد 1391-09:00 ب.ظ

تعریف منی در مرد و زن و فرق ان با ترشحات دیگر

منى‏:

 

 نى، به مایع غلیظى گفته مى‏شود که از غدد تناسلى مرد، به وسیله نزدیکى یا احتلام و یا خود ارضایی بیرون مى‏آید. خروج منى در زن و مرد تفاوت دارد

 ر مرد، داراى سه نشانه زیر است:

 . همراه با شهوت است.

 . با جستن بیرون مى‏آید.

3. بدن پس از آن سست مى‏شود.

 اگر هیچ یک از این نشانه‏هاى سه گانه و یا یکى از آنها در آن نبود، حکم به منى نمى‏شود؛ مگر آن که از راه دیگرى یقین به منى بودن آن پیدا شود.

 

مَذْىْ‏ :

 

مذى، در اصل، به معناى آبى است که از روزنه حوض بیرون مى‏رود و در اصطلاح، به آبى مى‏گویند که بعد از ملاعبه و بازى کردن با همسر یا شخص دیگر، از شخص بیرون مى‏آید. این رطوبت، در صورتى که مجرا آلوده به بول و منى نباشد، پاک است.

 

وَذْىْ‏ :

 

 

وذى، در اصل، از وذیه به معناى آب کم گرفته شده است و در اصطلاح، به آبى مى‏گویند که بعد از منى بیرون مى‏آید. این رطوبت، در صورتى که مجرا آلوده به بول و منى نباشد، پاک است.

 

وَدْىْ‏ :

 

ودى، در اصل، به معناى جارى شدن آب و غیر آن است و در اصطلاح، به آبى مى‏گویند که بعد از بول بیرون مى‏آید و کمى سفید و چسبنده است. این رطوبت، در صورتى که مجرا آلوده به بول و منى نباشد، پاک است.

این ترشحات منی نیست و غسل ندارد.

 

 

در زن، اگر خروج ترشحات، همراه با شهوت (اوج لذت جنسى) باشد، حکم به جنابت مى‏شود و لازم نیست با جستن بیرون آید و بدن سست شود و اگر بدون شهوت باشد، حکم به منى نمى‏شود؛ مگر آن که از راه دیگرى یقین به منى بودن آن پیدا شود. هر رطوبت و ترشحى که از بانوان بیرون آید، لازم نیست براى آن غسل کنند؛ بلکه بسیارى از این ترشحات که با اندک تحریک جنسى از آنان بیرون مى‏آید، منى نیست و پاک است.

پس‌ هر رطوبتی‌ منی‌ نیست‌ و از زنان‌ نیز همانند مردان‌ وذی‌، ودی‌ و مذی‌خارج‌ می‌شود که‌ پاک‌ است‌ و موجب‌ جنابت‌ نیز نمی‌گردد. بنابراین‌ ترشحاتی‌که‌ با اندکی‌ شهوت‌ و خوشایندی‌ خارج‌ می‌شود پاک‌ است‌ و غسل‌ ندارد ولی‌مایعی‌ که‌ همراه‌ با اوج‌ شهوت‌ (ارگاسم‌) از زن‌ خارج‌ می‌شود حکم‌ منی‌ رادارد و موجب‌ جنابت‌ است‌. اما رطوبت‌هایی‌ که‌ غالبا هنگام‌ برانگیختگی‌جنسی‌ خارج‌ می‌شود پاک‌ است‌ مگر آنکه‌ به‌ حد (ارگاسم‌) برسد و بدن‌ همراه‌آن‌ سستی‌ پیدا کند. در این‌ جا ذکر یک‌ قاعده‌ کلی‌ نیز مفید است‌ و آن‌ اینکه‌ تازمانی‌ که‌ یقین‌ به‌ خروج‌ منی‌ و یا رسیدن‌ به‌ آن‌ حالت‌ نهایی‌ نباشد حکم‌
جنابت‌ جاری‌ نمی‌گردد. بنابراین‌ به‌ مجرد اینکه‌ رطوبتی‌ از بدن‌ خارج‌ شد و یاهیجانی‌ در بدن‌ به‌ وجود آمد جنابت‌ حاصل‌ نشده‌ است‌.
به‌ هر حال‌ اگر چنانچه‌ یقین‌ پیدا کردید جنب‌ شده‌اید بایستی‌ حتماً غسل‌نمایید مگر اینکه‌ یکی‌ از مجوزات‌ تیمم‌ را دارا باشید.

 

جنابت‏:

 

جنابت در اصل، اسم مصدر از اجناب و به معناى دورى است و در اصطلاح، به حالت نجاست باطنى گفته مى‏شود که پس از نزدیکى یا خروج منى حاصل مى‏شود. انسان جنب، از آن جهت که بدون طهارت و غسل، از نزدیک شدن به نماز منع و نهى گردیده، جنب نامیده شده است. به طور کلى، انسان به دو چیز جنب مى‏شود؛ یکى آمیزش جنسى به شرط دخول، نسبت به مرد و زن [اگرچه منى بیرون نیاید] و دیگرى بیرون آمدن منى؛ در خواب باشد یا بیدارى؛ کم باشد یا زیاد؛ با شهوت باشد یا بى‏شهوت و با اختیار باشد یا بى‏اختیار. هر یک از دو مشخصه یاد شده، به تنهایى باعث وجوب غسل جنابت مى‏گردد. بنابراین، ممکن است مرد با همسر خود نزدیکى کند و منى از او بیرون نیاید که در این صورت نیز بر هر دوى آنان غسل واجب مى‏شود.

 خود ارضایی گناه کبیره هست و بعد از خود ارضایی مانند جنب شدن باید غسل کرد.

احتلام:

 

 حتلام، از واژه حلم و به معناى خواب دیدن با لذت جنسى است؛ خواه این خواب، باعث انزال منى شود یا نشود؛ ولى در اصطلاح شرعى، احتلام، اخص از احتلام لغوى است؛ به این معنا که هرگاه در خواب، از شخص، منى خارج شود، شخص محتلم شده است و در این صورت، باید براى نماز، غسل جنابت انجام دهد.

 

 

 

رطوبت های سه گانه (مذی، وذی و وَدی) از نظر پزشکی در ناحیه ای ایجاد می شوند که بعد از پروستات قرار دارد. این ناحیه در ابتدای مجرای پیشابراهی آلت تناسلی است. در این محدوده غددی وجود دارند به نام "موکوزال". با ترشح این غدد رطوبت های سه گانه ایجاد می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


م
پنجشنبه 18 خرداد 1391 05:52 ب.ظ
شاید یکی از مهم ترین عوامل همان «پرهیز از عوامل تحریك كننده» باشد که اشاره کردید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.